Kruszynka

Autor: G. Lasko - Stelmach

IMG 20211104 090209Odwiedził nas objazdowy Teatr Lalek Pinokio z Nowego Sącza. Przedszkolaki uczestniczyły w spektaklu „Kruszynka” opowiadający o Kruszynce – cyrkowej słonicy. Nasza Kruszynka nie lubi pomagać innym, jest samolubna i myśli tylko o osobie. Zwierzątka zmuszone są jej pomagać. W końcu słonica odkrywa że prawdziwy sekret przyjaźni polega na wzajemnej pomocy i akceptacji samego siebie i innych. Akceptujmy innych i samych siebie bez znaczenia kim jesteśmy i jak wyglądamy. Przedstawienie edukacyjne i pouczające. W sposób bajkowy pokazuje wartości przyjaźni, zrozumienia, akceptacji i pomocy potrzebującym. Bardzo nam się podobało.