Narodowe Święto Niepodległości w przedszkolu

Autor: B. Bugajska

L1W przeddzień Narodowego Święta Niepodległości młodsze przedszkolaki z grupy "Jagódki" oraz starsze z grupy "Skrzaty" ubrały odświętne stroje, przypięły kotyliony i uroczyście odśpiewały "Mazurka "Dąbrowskiego". Utrwalając znajomość polskich symboli,  dzieci wykonały flagi i godło, a potem recytowały wiersze m.in. "Barwy ojczyste" oraz "Kto ty jesteś?". Uczyły się również piosenek o Polsce, oglądały filmy edukacyjne, poznawały symbole narodowe i historię Polski. Śpiewając piosenkę "Jesteśmy Polką i Polakiem", poznały najważniejsze miasta naszego kraju. Uroczystość z okazji Narodowego Święta Niepodległości miała na celu rozwijanie wśród wychowanków naszego przedszkola poczucia przynależności narodowej, pielęgnowanie polskiej kultury i tradycji. Jednocześnie była pouczającą lekcją historii i patriotyzmu.