Pożegnanie lata - powitanie jesieni

Autor: G. Lasko - Stelmach

pjW dniu 22 września grupa "Skrzaty" uroczyście powitała nową porę roku – Panią Jesień, która będzie panować nam przez najbliższe miesiące. W związku z nową porą roku zmienił się wystrój sal przedszkolnych. W Kącikach Przyrody pojawiły się dary jesieni: kolorowe liście, kasztany, żołędzie, owoce z sadu i warzywa.

W tym dniu dzieci wykazywały się wiedzą na temat nowej poru roku: nazywały jesienne dary zgromadzone w kącikach,  kolory jesieni podczas spaceru do parku oraz rozwiązywały zagadki i rebusy. W tym dniu były także zabawy . Z wielkim zaangażowaniem tworzyły również kolorowe jesienne prace plastyczne.