Przedszkolaki na wycieczce w Leśnym Zakątku w Piątkowej

Autor: B. Bugajska

20Korzystając z pięknej, słonecznej pogody przedszkolaki ze starszej grupy "Skrzaty" wybrały się na wycieczkę do Leśnego Zakątka w Piątkowej. Były wędrówki po lesie połączone z zabawami, zagadkami i poszukiwaniem skarbu. Dzieci wzbogaciły swoja wiedzę o leśnych zwierzętach, roślinach i drzewach. W czasie warsztatów plastyczno-technicznych ozdabiały słoiczki techniką decoupage, a także wykonywały budki dla owadów. W międzyczasie była krótka przerwa na poczęstunek: kiełbaskę z grilla, pieczywo i herbatę. Największą radość przedszkolakom sprawiło przebranie się za pszczelarzy i wizyta w pasiece. Dzieci dowiedziały się jak żyją pszczoły, poznały ich zwyczaje i zajrzały do środka ula. Starszaki obejrzały tez krótki film edukacyjny o pszczołach. Warsztaty pszczelarskie zakończyły się degustacją miodu, pyłku i oglądaniem świecy z wosku.