Święto pieczonego ziemniaka

Autor: P. Cabak

Święto pieczonego ziemniaka16 października nasze Skrzaty i Jagódki udały się na wycieczkę do Gospodarstwa Agroturystycznego "Owieczka" na Święto Pieczonego Ziemniaka. Na przedszkolaki czekała degustacja pieczonego ziemniaka, warsztaty plastyczne "Ziemniaki cudaki" oraz warsztaty kulinarne - robienie drożdżówek. Dzieci miały również okazję wędrować ścieżką edukacyjną "W leśnym zakątku", gdzie karmiły zwierzęta w Mini Zoo. Nie lada atrakcją było spotkanie z sarenkami, owcami, gąskami czy bananowym bażantem.

Kolejną atrakcją było zwiedzanie FARMY DYNIOWEJ. Przedszkolaki cały dzień spędziły aktywnie, a szaleństwom na placu zabaw nie było końca. Dzieci zmęczone, ale szczęśliwe wróciły z jesiennej wycieczki.