Brąz w unihokeju

Autor: J. Paszka

20221201 1256591 grudnia br. odbyły się Mistrzostwa Nowego Sącza w Unihokeju Dziewcząt - Igrzyska Dzieci. Do wspólnej rywalizacji przystąpiło osiem szkół z terenu miast, które zostały podzielone na dwie grupy eliminacyjne. W drodze losowania znalazłyśmy się w grupie z SP21, SP11 i SP7.

W pierwszym meczu zmierzyłyśmy się z SP11 - wychodziło nam w tym meczu po prostu wszystko. Wynik 3:0 dla nas. Druga potyczka z SP7 zakończyła się bezbramkowym remisem. Trzeci pojedynek z SP21 niestety zakończył się przegraną w ostatnich sekundach meczu - 0:1. Mając 4 pkt. na koncie i lepszy bilans bramkowy niż SP7 wyszłyśmy z grupy z 2. miejsca, by w półfinale zmierzyć się z wygranym z grupy równoległej, czyli z SP2.

Mecz półfinałowy był wyrównany i zakończył się 0:0. O dalszej grze rozstrzygały rzuty karne. Niestety tym razem szczęście nam nie sprzyjało. Przegrałyśmy po dogrywce karnych. Tym samym został nam mecz o 3. miejsce z SP15. Nasze dziewczyny walczyły jak lwice, niestety mimo kilku sytuacji strzeleckich mecz znowu zakończył się bezbramkowo. O medalach miały więc zdecydować rzuty karne. Tym razem szczęście... celne oko Pauliny Piksy oraz refleks na bramce Barbary Michalak sprawiły, że wszystkie mogłyśmy cieszyć się z brązowych medali dla drużyny.

BRAWA dla całej ekipy!!!

Skład (alfabetycznie): Weronika Baczyńska (6a), Emilia Cisowska (4s), Lena Hajduk (5s), Kaja Kaczmarczyk (4s), Weronika Leśniak (6s), Barbara Michalak (5s), Paulina Piksa (5s), Martyna Rajska (6a), Magdalena Rolka (6s), Emilia Smaga (6s), Klaudia Żelasko (6s).