Ułatwienia dostępu

ul. Szkolna 9, 33-300 Nowy Sącz 18 444 34 80 sekretariat@sp3ns.edu.pl Biuletyn Informacji Publicznej

"Złotka" z SP3

Autor: D. Jasiński
Kategoria:

20230404 125626W dniu dzisiejszym na hali sportowej MOSiR-u przy ulicy Nadbrzeżnej odbywały się Mistrzostwa Nowego Sącza w Piłce Siatkowej Dziewcząt w ramach IMS 2022/23 - oczywiście nie mogło zabraknąć na nich naszej reprezentacji. Dziewczyny pozazdrościły swoim kolegom osiągniętych wyników i po ciężkim turnieju zostały Mistrzyniami Nowego Sącza i będą reprezentowały naszą szkołę oraz miasto Nowy Sącz na zawodach rejonowych, które odbędą się 18 kwietnia w Bobowej.

Tak jak wspomniałem nie było to łatwe zwycięstwo. W fazie grupowej trafiliśmy na SP2 i SP7. Z pierwszą ze szkół dziewczyny wygrały 2:0. W kolejnym spotkaniu trafiliśmy na bardziej wymagającego przeciwnika. Chwila dekoncentracji i własne błędy sprawiły, że przegraliśmy pierwszego seta i to podziałało na dziewczyny jak ,,płachta na byka”. Wygrały kolejnego seta, a w tie-breaku zdeklasowały przeciwniczki zwyciężając 15:2. Zmagania grupowe zakończyliśmy na pierwszym miejscu i awansowaliśmy do półfinału. Tutaj czekała nas potyczka z koleżankami z SP15. Niestety w tym spotkaniu nie mogliśmy liczyć na pomoc Wiki, która osłabła w trakcie rozgrywek grupowych. Dziewczyny po raz kolejny pokazały, że ich siła tkwi w drużynie i pewnie przeszły do finału nie tracąc seta.

W wielkim finale zmierzyliśmy się z zawodniczkami z SP21. Na szczęście już w komplecie. Było to bardzo ciężkie i wyrównane spotkanie, które swoim przebiegiem przypominało walkę bokserską – cios za cios, zmiana na prowadzeniu. Przegrywamy pierwszego seta. I po raz kolejny dziewczyny udowodniły, że co nas nie zabije to nas wzmocni. Wygrywamy dwie kolejne partie i ostatecznie wynikiem 2:1 zwyciężamy cały turniej. Gratulacje dla wszystkich dziewczyn oraz podziękowanie za walkę do końca o każdą piłkę i każdy punkt. Dzisiaj wygrałyście jako zespół.

PS. Szczególne podziękowania dla pani Joanny Kotlickiej, która niewątpliwie przyczyniła się do tego sukcesu. Gratulacje dla "różowej gwiazdeczki" (dla wtajemniczonych), pełen luz i koncentracja-dałaś radę :)

Skład drużyny: Krężołek Gabriela (8s), Michalak Dorota (8s), Obrzud Kinga (8s), Poręba Nicole (8s), Siwek Aleksandra (7a), Sromek Wiktoria (8s), Stawiarska Oliwia (8a), Uroda Oliwia (8s), Wolanin Laura (8s)-kapitan zespołu.

Opiekun drużyny: Dariusz Jasiński.