Ułatwienia dostępu

ul. Szkolna 9, 33-300 Nowy Sącz 18 444 34 80 sekretariat@sp3ns.edu.pl Biuletyn Informacji Publicznej

„Złoty” maraton siatkarzy plażowych wciąż trwa!!!

Autor: D. Jasiński
Kategoria:

20230605 132600W dniu 2 czerwca uczniowie reprezentujący naszą szkołę w Mistrzostwach Nowego Sącza w Siatkówkę Plażową w ramach IMS 2022/23 tj. Adrian Sobczyk (8s) i Tobiasz Płókarz (8s) rozegrali bardzo dobry turniej tracąc w nim zaledwie jeden set. Ich gra pozwoliła im na wygranie turnieju, zdobyciu tytułu Mistrzów Nowego Sącza i uzyskanie awansu na zawody Półfinałowe Mistrzostw Województwa Małopolskiego.

Półfinał wojewódzki odbył się w dniu 5 czerwca, na boiskach do siatkówki plażowej w Gorlicach. Na zawody te pojechaliśmy w lekko odmienionym składzie. Tobiasza zastąpił Piotr Furtak (8a), który był partnerem Adriana Sobczyka (8s). Po raz kolejny chłopcy pokazali moc, wygrywając wszystkie mecze bez straty seta. W fazie grupowej pokonali kolejno rówieśników z Lipnicy Wielkiej i Młyńczysk po 2:0. W półfinale spotkali się z drużyną z drugiego miejsca innej grupy i nie mogło być inaczej, wygrali 2:0. Finał w wykonaniu Adriana i Piotrka to już przysłowiowy majstersztyk. Panowie nie dali żadnych szans swoim przeciwnikom i pewnie wygrali 2:0 zwyciężając w całym turnieju i uzyskując awans na Finały Wojewódzkie, które odbędą się 14 czerwca również w Gorlicach.

Panowie wygrali ten turniej nie tylko umiejętnościami ale przede wszystkim "głową" - zaprezentowali mądrą grę. Mamy nadzieję, że będą kontynuować swój "złoty marsz", tym bardziej, że pojadą na ten turniej w komplecie tj. Adrian Sobczyk (8s), Tobiasz Płókarz (8s) i Piotr Furtak (8a). Życzymy im powodzenia. Dziękujemy za poświęcenie i walkę o każdy punkt. Opiekunowie zespołu: Łukasz Mężyk i Dariusz Jasiński.