Ułatwienia dostępu

ul. Szkolna 9, 33-300 Nowy Sącz 18 444 34 80 sekretariat@sp3ns.edu.pl Biuletyn Informacji Publicznej

Złoty motylek

Autor: J. Paszka & R. Bednarek
Kategoria:

20240311 12125311 marca br. odbyły się Mistrzostwa Nowego Sącza w Pływaniu Indywidualnym i Drużynowym ID. W zawodach wzięło udział łącznie 152 zawodniczek i zawodników z terenu naszego miasta.

W rywalizacji na trudnym dystansie 50m st. motylkowym bezapelacyjnie najlepszą okazała się nasza uczennica Anna Brońska (7b), na co dzień trenująca w klubie MKS STP Nowy Sącz.

Ze świetnej strony pokazali się także nasi pozostali pływacy, którzy "meldowali się" w ścisłej czołówce zawodów. Czwarte miejsca przypadły Martynie Budzyn (6b) na 50m st. grzbietowym oraz Małgorzacie Kościółek (6b) na 50m st. klasycznym. 5 pozycję zajęła na 50m st. dowolnym Karolina Jaworek (5b). Na 50m st. grzbietowym 6. miejsce wypływała Barbara Michalak (6s), a 7 była Weronika Surówka (6b). Franciszek Piprek (6s) na 50m st. dowolnym uplasował się na 12 pozycji.

Zaledwie dwie dziesiąte sekundy od podium dzieliły naszą sztafetę dziewcząt 6x25m st. dowolnym, która po niezwykle emocjonującym wyścigu zajęła tak nielubiane przez wszystkich sportowców 4. miejsce.

GRATULUJEMY wszystkim naszym zawodnikom osiągniętych rezultatów, a już teraz trzymamy mocno kciuki za Anię, która 25 marca będzie reprezentowała w Myślenicach naszą szkołę na Mistrzostwach Województwa Małopolskiego.