Świece dla Ukrainy – zbiórka materiału do wykonania świec okopowych

Autor: U. Popardowska-Chruściel

swieceSzanowni Państwo w ramach akcji społecznej "Świece dla Ukrainy" nasza szkoła rozpoczęła zbiórkę materiału do produkcji świec okopowych: wosk, parafinę, świece, wkłady do zniczy, niedopałki po świecach, podgrzewacze itp.

Z zebranych materiałów wykonane zostaną świece okopowe, wykorzystywane do suszenia ubrań, ogrzania, oświetlenia, a nawet do gotowania. Ukraińscy żołnierze żeby się ogrzać czy podgrzać wodę na zupę albo herbatę, używają właśnie świec okopowych. Wykorzystywane są one również do suszenia ubrań. Są źródłem ciepła i światła na 4-6 godzin /w zależności od wielkości/.

Materiał do wykonania świec prosimy wkładać do pudeł wystawionych przy sklepikach szkolnych w budynku A i B.

Gorąco proszę o wsparcie akcji. Na ten moment zbiórka będzie trwała do świąt. Być może poprosimy Państwa o kontynuację również po przerwie świątecznej.

Z góry dziękujemy
Urszula Popardowska-Chruściel wraz z Wolontariuszami